Ако со денови немате одено во тоалетна, само изедете го ова и ќе трчате...

0
Сите барем еднаш сме ги доживеале непријатните симптоми на запек, како што се надуеност и болки во стомакот. Неправилните движења на дебелото црево може значително да го...

Ако постите, внимавајте на ова: Некои намирници се продаваат како посни, а не се

0
Иако сигурно строго внимавате што јадете, за време на постот се случува понекогаш да консумирате нешто за што не сте сигурни дали е од животинско потекло. Денес, кога...

“Ова е вонземјанин”: Ужасно морско суштество фотографирано на плажа во Австралија (ФОТО)

0
Овие риби имаат необичен изгледа бидејќи изгледаат како глава на која има опашка, па најважниот вид Мола Мола риби, е наречена во разни јазици како Headfish или...

Зошто Русија и ја предаде на Кина тајната технологија за атомска бомба?

0
Советскиот сојуз во педесетите години на 20. век и предаде на Кина технологија потребна да се направи кинеска нуклеарна бомба. Овој потег воедно беше и доказ за големата...

Предвидувањата на Едгар Кејс: Овие градови во САД и Европа наскоро ќе исчезнат

0
Едгар Кејс ја предвидел Првата и Втората светска војна, победата на СССР, падот на комунизмот, формирањето на државата Израел, независноста на Индија и пронаоѓањето на ласерот. Меѓутоа, Едгар...

10 работи кои докажуваат колку богат бил всушност Пабло Ескобар, неделно заработувал…

0
„Кралот на кокаинот“ бил син на сиромашен колумбиски фармер, но додека наполни 35, станал еден од најбогатите луѓе на светот. И покрај неговите скромни почетоци, Пабло Ескобар станал...

Креаторот на атомска бомба паднал во депресија кога видел во каква катастрофа учествувал

0
Многу експерти тврдат дека фрлањето на атомските бомби во Хирошима и Нагасаки на 6. и 9. август 1945. година пресудно влијаело на јапонскиот цар Хирохита да пружи...

Авионот би се урнал и патниците би преживеале: Изум што може да спаси многу...

0
Украинецот Владимир Николаевич Татаренко смисли идејно решение за проблемот со безбедноста во авионите. Ако неговиот проект оживее – многу животи може да се спасат. Имено, авионот се смета...

Измеша само две состојки и се ослободи од мувлата: Плочките преку ноќ повторно станаa...

0
Една Британка во Фејсбук група во која корисниците објавуваат трикови и совети поврзани со чистењето, открила како да се ослободи од мувлата без преголема мака. Прво барала помош...

Скршете јајце во чаша вода и оставете го покрај креветот пред спиење – така:

0
Доколку чувствувате некаква непријатност во домот каде што живеете со вашето семејство, а чувствувате дека работите не се како порано – на пример, ако членовите на семејството...

Must Read

- Advertisement -
Google search engine