ГАБИЧНА ИНФЕКЦИЈА: Овој лек ми го кажа гинеколог, не ме чинеше ни пет пари,...

0
Кандида е квасна габа која во мала количина ја имаме сите во нашето тело. Нејзино природно живеалиште е нашата уста и цревата. Нејзина задача е да помогне...

ЗА ОНИЕ КОИ САКААТ МЕСО: АКО ПАРЧЕТО СТЕК ИЗГЛЕДА ВАКА ПОЛН Е СО ХОРМОНИ...

0
Бледо парче свинско месо илио воденикаво пилешко е сигурен знак дека тавото месо е полно со хормони и антибиотици или пак адитиви. Лекарите велат дека поради антибиотици во...

Како да се отстранат вирусните брадавици на природен начин?

0
Бpaдaвицитe ce бeзoпacни изpacтoци нa ĸoжaтa пpeдизвиĸaни oд xyмaн пaпилoмa виpyc (XΠB). Eвe нeĸoлĸy coвeти ĸaĸo дa ги oтcтpaнитe виpycнитe бpaдaвици нa пpиpoдeн нaчин. Πocтojaт пoвeќe oд 100...

ТРЕТАТА ДОЗА КАКО УСЛОВ ЗА ПАТУВАЊА? – НЕКОИ ЗЕМЈИ ВЕЌЕ ГО ОГРАНИЧУВААТ РОКОТ НА...

0
Третата или „засилувачка“ доза на вакцината против корона не само што ќе го зајакне имунитетот на граѓаните, туку во блиска иднина може да биде и своевидна патна...

НАУЧНИЦИТЕ ОБЈАВИЈА КОЛКУ Е ВСУШНОСТ СТАР КОРОНАВИРУСОТ, ЛУЃЕТО НЕ ЗНААТ ДЕКА ОВОЈ ВИРУС ПОСТОИ...

0
Молекуларни биолози од Кина, САД и Европа ги споредиле геномите на неколку десетина вируси најсродни на SARS-CoV-2. Тие откриле дека неговите претходни облици се одвоиле од заедничкото еволутивно...

ОВАА ПРОМЕНА ВО ТЕЛОТО УКАЖУВА ДЕКА ХОЛЕСТЕРОЛОТ Е НАД ГРАНИЦИТЕ ВО НОРМАЛАТА

0
На телото му е потребна мала количина на холестерол во крвта за да го користи за создавање на хормони како естроген и тестостерон, а делува и како...

Еве колкав треба да ви биде крвниот притисок според возраста – табела на вредности

0
Еден од најраспространетите здравствени проблеми е зголемениот крвен притисок. Проследен е со симптоми како лошо расположение, главоболки, несоница и други проблеми врзани со општото расположение и здравје. Крвниот притисок...

Ова не сте го знаеле: Што може да направи само еден морков за вашето...

0
Доволно е да изедете еден морков дневно и ќе забележите фантастични промени во вашиот организам. Сите нутриционисти ќе се сложат со тврдењето дека морковот...

Must Read

- Advertisement -
Google search engine