Домашен сок, кој е „бомба“ за имунитетот: Пијте го секое утро и нема да...

0
Доколку сакате да го зајакнете имунитетот на природен начин, овој сок е одлично решение бидејќи содржи голема доза на здрави состојки како витамин Ц. Направете домашен сок од...

После првата чаша почнува обновување на целото тело: Сок кој освежува и лечи за...

0
После првата чаша почнува обновување на целото тело: Сок кој освежува и лечи за 7 дена Со помош на овој сок започнете го процесот на обновување на црниот...

Оваа билка е чудо: Ја користите само како зачин, а не сте свесни за...

0
Рузмаринот е лековита медитеранска билка која дава неодолива арома на јадењата, особено на месото. Се употребува како зачин, а има и многу здравствени придобивки од него. Рузмаринот помага за...

Народен лек стар 4 века, нема што не лекува: Моќна мешавина која ќе направи...

0
Овој рецепт датира од XVII век и вешто е криен од јавноста, бидејќи претставува голема закана за фармацевската индустрија. Боровниците можат да ја омекнат вашата кожа, па дури...

Ловоровите лисја помагаат во лекувањето на овие болести

0
Ловоровиот лист е еден од најчестите зачини во готвењето. Неговата арома е специфична и успева да го вкуси секое јадење на неверојатен начин. Пакет ловоров лист може...

1 чаша дневно за 1 недела: измијте ги токсините од црниот дроб и жолчката!...

0
Здравиот начин на живот стана многу популарен неодамна. Луѓето се откажуваат од лошите навики, вежбаат наутро, јадат урамнотежена исхрана, користат природна козметика, но половина од нив не...

Руска медицина: Брзо отстранување на камен и песок во бубрег

0
Обичното просо е пристапно, едноставно и навистина чудесно средство за лечење на бубрезите.Многумина тврдат дека просото им помага да заборават на проблемите со бубрезите. Во народната медицина се...

Хеликобактер Пилори ви го дуе стомакот, eве како преку ноќ да ја исфрлите од...

0
Helicobacter pylori (H. pylori) е вид на асимптоматска бактеријата која предизвикува инфе кција во стомакот. Од неа страдаат околу две третини од населението во светот и може...

Замолчен метод на лекување: Витамин Б17 – природен лек против рак

0
Весникот „Швајцарски експрес“ известува: Во 1952 година, Др. Ернст Т. Кребс Јуниор, биохемичар од Сан Франциско, ја прокламира својата теорија дека ракот не е предизвикан од мистериозен...

Лек со локум за исфрлање на секретите од белите дробови и синусите

0
Првото нешто што треба да направите е да го зајакнете имунитетниот систем за да го намалите ризикот од инфекции. Кога веќе се појави инфекцијата, дишењето станува тешко. Покрај тоа,...

Must Read

- Advertisement -
Google search engine