ПЕЦКАЊЕ: Уролог советува што треба да направите ако чувствувате пецкање

0
Постојана потреба за мокрење, пецкање при мокрењето, б олка во долниот дел од грбот, непријатен мирис на у рината, како и б олка во пределот над с...

Во млекото ставете едно чешне лук. За само една недела го чисти организмот од...

0
Многу се пишуваше и зборуваше за тоа дали во аптеките има алтернативи за скапите и често не многу ефикасни лекови, кои ни ги препишуваат матичните лекари и...

Еве зошто нашите баби го собирале нектарот од винова лоза

0
Оние кои во својата градина имаат винова лоза, сигурно забележале дека кога ќе се засече стеблото од него започнува да капе бистра течност. Дознајте зошто е добро...

Две пива дневно може да го остарат мозокот за 10 години

0
Науката која стои позади ефектите на консумацијата алкохол е конфузна и комплицирана. Разните студии низ годините откриле дека може да предизвика рак, но истовремено може да ги...

Со години сум анемична, со помош на овој напиток го покачив железото и сега...

0
Првата асоцијација со какаото е вкусниот и пријатно миризлив пијалак. Сепак, ретки се оние кои редовно го користат какаото, но тоа е вистинска ризница на минерали. ...

Руски исцелител советува: „Јадете јогурт со сода и заборавете на болестите!

0
>Една од најпопуларните филозофи, писатели и членови на јавноста во Русија е Елена Попикс. Во средината на нејзините 20-ти и 30-ти години од минатиот век, таа ја создаде...

МАГИЧЕН ПИЈАЛАК со кој се губат килограмите и се намалува струкот – се пие...

0
Веројатно сите знаат колку медот е здрав, но за користа од циметот малкумина знаат. Постојат многу корисни својства на овој зачин – го подобрува тенот, го намалува холестеролот,...

26 годишна девојка од Охрид со сведоштво: Преспав во манастирот Острог и чудотворно се...

0
Имам 26. Години, две години бев болна од анемија и 23 години од Ангина Пекторис. Имав секојдневни “падавици”, дури три пати ме враќаа од мтртви. Кога кренав...

Помешајте ги овие две состојки и ќе го добиете најмоќниот лек за синуси, кој...

0
За голем број болести, особено хроничните, природните лекови се најдобри. Нема штетни ефекти и многу е поевтино. Со првиот силен ветер во студените денови започнуваат страдањата на оние...

Тие открија нов третман за рак кој ги уништува туморите кај терминално болните пациенти

0
Тие пронајдоа лек за рак кој ги уништува туморите кај терминално болните пациенти Научниците открија нов третман за рак кој може да ги уништи туморите кај терминално...

Must Read

- Advertisement -
Google search engine