Руски исцелител советува: „Јадете јогурт со сода и заборавете на болестите!

0
>Една од најпопуларните филозофи, писатели и членови на јавноста во Русија е Елена Попикс. Во средината на нејзините 20-ти и 30-ти години од минатиот век, таа ја создаде...

Познатиот доктор откри: За жената да биде здрава и слаба секое утро треба да...

0
Д-р Емир Солаковиќ советува што според него е најдобар појадок за жени, а кој за мажи. -Јас се будам околу пет и пол, доволно ми се 6 часа...

Болен човек: Пред три месеци имав рак од глава до пети, а сега сум...

0
Во 2016 година, на Џо му беше дијагностициран малоклеточен рак на белите дробови, што ги преврте неговите планови наопаку само два дена пред да се пресели во...

ВЕСНА: Имам 64 години, а изгледам на 42, го пијам само овој СОК и...

0
Весна де Винчи, 64-годишна жена во едно гостување во Гранд Магазин откри која е тајната за нејзиниот младешки изглед. Таа изгледа како да е 22 години помлада,...

Стомакот ви се дуе, имате гасови – телото нешто ви порачува, може да биде...

0
10% до 30% од светската популација страда од стомачна подуеност. Лоша дигестија, менструација, опстипација алергии на храна се најчести причини за нејзината појава, која често е привремена. Меѓутоа,...

Не можев да останам бремена, се додека мајка ми не ми го донесе магичниот...

0
Се викам Ивана. Живеам во Берлин со сопругот Ханц кој е Германец. Инаку сум родена во Битола, во мојата родна Македонија. Со Ханц правевме свадба во Битола,...

Еве што ќе се случи ако јадете 2-3 јајца секој ден

0
Одамна се сметаше дека јајцата се нездрави, а прејадувањето го зголемува нивото на холестерол. Според последните студии, цитирани во „Здравје“ /ba-bamail.com/, јајцата остануваат супер храна и се...

Meшате во тегла и заборавате на болести, замор и токсини

0
>Со возраста се појавуваат многу здравствени проблеми како висок холестерол и хипертензија. Како резултат на тоа, луѓето почнуваат да земаат апчиња, кои траат цел живот. Сите овие лаборатории...

ВНИМАНИЕ СО ПАРАЦЕТАМОЛ Го оштетува црниот дроб и не треба да се комбинира со…

0
Најважно е да се запамети дека максималната дневна доза за возрасни е 4 g и не смее да се надминува. Тоа е сезона на вируси кои заедно со...

За 48 часа клетките на ракот се разложуваат: Оваа билка е лекот

0
Ова растение можеме да го видиме насекаде околу нас. Тоа има многу лековити својства и сè што треба да направите е да го соберете од дворот или...

Must Read

- Advertisement -
Google search engine