Дали знаевте дека меѓу преживеаните на Титаник имало и еден Балканец? – се викал...

0
Потонувањето на Титаник до ден денес остана една од најголемите поморски катастрофи која сите ја паметат. Таму за среќа преживеал Србинот Никола Лулиќ кој на тој кобен...

Исповед на проститутка: Ова е услугата која ние најмногу ја наплаќаме, таа може да...

0
Слушнете ја нивната приказна. Проститутките имаат повеќе тарифи во зависност од видот на услугата.Документарецот за проститутките од Невада открива дека не секогаш сексот чини најмногу. Во нивната професија верувале...

Молитва за дом напаѓан од зли духови

0
Господи, Исусе Христе, Боже наш, предвечен и вечносуштествен заедно co беспочетниот Отец и Сине на живиот Бог! Ти, Кој без да се одделуваш од прегратките на Отецот, си...

Илон Маск изјави дека пирамидите ги граделе вонземјани, министерката на Египет му порача дека...

0
Египет го повика милијардерот Илон Маск да ја посети таа земја и сам да се увери дека познатите пирамиди не биле изградени од вонземјани. Сопственикот на Тесла и...

На слоновите ќе им се дава марихуана за да им се намали стресот

0
Зоолошката градина во Варшава најави во средата дека ќе започне на своите слонови да им дава медицинска марихуана како дел од пилот-проектот, кој ќе тестира како марихуаната...

Промешајте оцет и детергент за алишта и испрскајте го тоалетот – ќе решите голем...

0
Ако сакате брзо и лесно да ги исчистите кадата и сите елементи на тоалетот, има домашно моќно средство. Ви треба алкохолен оцет и детергент за алишта. Измешајте ги...

АКО ГИ НОСИТЕ ОВИЕ РАБОТИ ВО ТАШНАТА ВЕДНАШ ИЗВАДЕТЕ ГИ: Привлекуваат сиромаштија и лоша...

0
Торба и паричник се исклучително важни за енергија, а се верува дека товарот во торбата, односно она што го носите во неа, може да влијае на вашата...

После 80 години решена мистеријата: Пронајден трупот на нацистичкиот брод од Втората светска војна

0
Трупот на германскиот воен брод од Втората светска војна кој е потопен во 1940. година, е пронајден на јужниот брег на Норвешка. Бродот “Karlsruhe” на 9. април 1940....

Изгледа како дечко, а веќе има ќерка од 21 година, нашиот познат музичар слави...

0
Композиторот и пејач Александар Митевски е кантавтор кој 25 години прави песни за себе и за други и паралелно работи на повеќе проекти кои се присутни во...

Како никој досега не се сетил? Ова е најлесниот начин да ја искосите тревата...

0
Едноставно решение за сложен проблем, или сложено решение за едноставен проблем? Одлучете самите, погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи: https://www.youtube.com/watch?v=aocQJjZWRFg

Must Read

- Advertisement -
Google search engine