Си-Ен-Ен и Блумберг ја прекинуваат работата во Русија

0
Американската ТВ мрежа Си-Ен-Ен престана да емитува програма во Русија откако претседателот Владимир Путин потпиша декрет според кој луѓето можат да бидат осудени на 15 години затвор...

Каков ПOTЕГ: Повикани рyските мajки на заробени војници да дојдат и да си ги...

0
Донесена е одлука да се предадат заробените руски војници на нивните мајки доколку дојдат да ги земат во Украина, во Киев, се вели во соопштението на Министерството...

Поранешен помошник на Пyтин: „Само овие двајца ќе можат да го скршат

0
Андреј Кортунов, поранешен помошник на рускиот претседател Владимир Путин и помошник за надворешна политика во Думата на рускиот парламент, за Би-Би-Си изјави дека ситуацијата во Украина е...

ПЕКОЛНИОТ ПЛАН НА СССР Советите планирале да го уништат НАТО за една недела

0
Планот „Седум дена до Рајна“ имал за цел да го покори НАТО и западноевропските земји за само една недела со помош на нуклеарни бомби и масовна инвазија...

Падна и еврото

0
Еврото падна на најниско ниво во однос на американскиот долар од мај 2020 година поради стравувањата дека руската војна против Украина особено тешко ќе ја погоди економијата...

Пендаровски со податок кој не е познат во јавноста : Ние уште на 5...

0
Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното гостување во Тема на денот на Сител ТВ изјави дека Македонија уште на 5 ноември минатата година била информирана за инвазијата на...

Макрон за војната во Украина: Наредните денови веројатно ќе бидат уште потешки

0
Деновите што доаѓаат веројатно ќе бидат уште потешки“, го започна своето обраќање до француската нација, претседателот Емануел Макрон, кој ја пофали „честа и храброста“ на украинскиот претседател...

Вучиќ: На барање на Северна Македонија ќе испорачаме 50.000 тони пченица и 25.000 тони...

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ во вечерашното вонредно обраќање до јавноста за полититичката и економсата криза околу воениот конфликт во Ураина, изјави дека Србија на барање на Северна...

Научниците открија: Еве како да го препознаете мирисот на претстојната смрт

0
Новото истражување на британските научници се фокусираше на „мирисот на смртта“ – специфичен мирис преку кој можете да дознаете за претстојната смрт. Истражувањето го презентираше тим од Факултетот...

Вучиќ го прокоментира Путин: Тој е токму ваков, кога ручате или пиете кафе со...

0
Говорот и одлуката на рускиот претседател Владимир Путин, вечерва, предизвика низа реакции во западниот свет, најмногу негативни. Германскиот канцелар Олаф Шолц во телефонски разговор со рускиот лидер Владимир...

Must Read

- Advertisement -
Google search engine