Важна работа што многу луѓе не ја знаат

0
Антибиотската терапија е незаменлива кога станува збор за борба против бактериски инфекции. Иако антибиотиците се наши главни сојузници во заштитата на нашето тело, тие можат да имаат...

Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

0
Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може да ги користи...

Само малку сода бикарбона и можете да си го промените животот – погледнете 7...

0
Сода бикарбона често се користи во секојдневниот живот, но сепак за многумина од нас останува мистерија во однос на нејзините придобивки и квалитети. Сода бикарбоната не е добра...

Во млекото ставете едно чешне лук. За само една недела го чисти организмот од...

0
Многу се пишуваше и зборуваше за тоа дали во аптеките има алтернативи за скапите и често не многу ефикасни лекови, кои ни ги препишуваат матичните лекари и...

Домашна смеса го чисти дебелото црево и го прави како ново – Лесно се...

0
Овој метод е особено ефикасен за чистење на телото од наслаги на сол и е многу корисен за зглобовите, коските, па дури и за мускулите. За да ја...

Со текот на годините, мастите почнаа да се таложат околу стомакот и колковите, па,...

0
Еликсир кој ќе ви помогне да се изборите со вишокот килограми Диететски еликсир Со возраста, жените се повеќе се соочуваат со проблемот на дополнителни сантиметри во пределот на стомакот...

3 лажици го одзатнува носот и го враќаат сетилото за мирис преку ноќ

0
Назалната конгестија е многу голем проблем бидејќи го оневозможува дишењето, го попречува сетилото за мирис и предизвикува главоболки. Постојаната непријатност нè лишува од можноста за мирен сон...

ВЕСНА: Имам 64 години, а изгледам на 42, го пијам само овој СОК и...

0
Весна де Винчи, 64-годишна жена во едно гостување во Гранд Магазин откри која е тајната за нејзиниот младешки изглед. Таа изгледа како да е 22 години помлада,...

СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

0
Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање, како и бројни...

Сите знаеме дека е важно да внесуваме витамин Ц, но има грешки кои мора...

0
Еден од најпознатите витамини кои помагаат при вируси и настинки е витаминот Ц. Но, дали некогаш сте помислиле дека го земате погрешно и дека си го загрозувате...

Must Read

- Advertisement -
Google search engine