Доволно е само една лажица од ова за бујно да расцветаат орхидеите како никогаш...

0
Орхидеите имаат прекрасен цвет и поради тоа се омилено цвеќе ширум светот. Меѓутоа, љубителите на цвеќе честопати имаат потешкотии кога станува збор за нивното одгледување, особено со...

Откриени детали од најмоќната машина на Путин: Никој досега немал ваква технологија

0
Воздухопловот на Путин кој е опремен со најновите системи и технологии. Новиот претседателски авион за рускиот претседател Владимир Путин значајно ќе се разликува од претходните модели на летало,...

Видео: Најладното село на светот, на -60°C никој не ги гаси автомобилите

0
На рускиот Далечен исток во Република Јакуст, се наоѓа селото Ојмјакон во кое преку зимата температурите паѓаат и до -60°C, а во лето се качуваат над 30°C....

Тито запалил пура во Белата Куќа: Побарале да ја изгасне, а неговиот одговор е...

0
Претседателот на СФРЈ, Јосип Броз Тито бил познат по своите раскошни патувања. Многу случки говорат за моќта, почитта и угледот што ги поседувал во светот претставувајќи ја...

Луѓето жалат со децении: Како е убиена Југославија?

0
Во краткиот осумминутен филм, Адемир Гогиќ го дава своето видување за распадот на Југославија. -Со овој филм го прикажав распадот на Југославија, за тоа како јас го доживеав...

Најголемата православна црква во светот, ќе има капацитет од 37.000 верници, а ќе се...

0
Во Урал ќе се гради најголемата православна црква во светот, а ќе има капацитет од околу 37.000 верници. Jабчева рече дека храмот треба да биде висок 77 метри,...

ВИДЕО: Баба Јулија од Бугарија помага при забременување и лекување на други болести

0
Медицината секојдневно оди напред, научниците постојано патентираат нови лекови и даваат надеж дека можеби во блиска иднина ќе бидат откриени лековите и за најстрашните болести. Сепак, кога луѓето...

Купил нова куќа, а во дворот пронашол нешто неверојатно: Кога видел што е тоа,...

0
Откритието не било видливо со голо око. Џон Рејнолд (35) од Тексас, со месеци барал недвижнина. Всушност, голема куќа со уштеп оголем двор за деца и две кучиња. На...

ЈА УДРИ ЖЕНАТА ПРЕД НЕЈЗИНИОТ СИН, ПА ПОТОА СЛЕДЕШЕ КЛАСИЧЕН НОКАУТ (ВИДЕО)

0
Маж ја удри жената пред нејзиниот син не размислувајќи дека со тоа направи кобна грешка. Видеото кое е поставено на YouTube пред неколку години но во медиумите...

Видео: Ученик го поправи Путин на час по историја- погледнете ја неговата реакција

0
Ученик во основно училиште го поправи Путин на час по историја во врска со тоа каде се борел Петар Велики, а заради тоа беше опоменат од директорот....

Must Read

- Advertisement -
Google search engine