Купил нова куќа, а во дворот пронашол нешто неверојатно: Кога видел што е тоа,...

0
Откритието не било видливо со голо око. Џон Рејнолд (35) од Тексас, со месеци барал недвижнина. Всушност, голема куќа со уштеп оголем двор за деца и две кучиња. На...

Луѓето жалат со децении: Како е убиена Југославија?

0
Во краткиот осумминутен филм, Адемир Гогиќ го дава своето видување за распадот на Југославија. -Со овој филм го прикажав распадот на Југославија, за тоа како јас го доживеав...

ВИДЕО: Баба Јулија од Бугарија помага при забременување и лекување на други болести

0
Медицината секојдневно оди напред, научниците постојано патентираат нови лекови и даваат надеж дека можеби во блиска иднина ќе бидат откриени лековите и за најстрашните болести. Сепак, кога луѓето...

Најголемата православна црква во светот, ќе има капацитет од 37.000 верници, а ќе се...

0
Во Урал ќе се гради најголемата православна црква во светот, а ќе има капацитет од околу 37.000 верници. Jабчева рече дека храмот треба да биде висок 77 метри,...

Поранешни шефови на Пентагон: Пронајдовме летала кои не се од планетата Земја ( ВИДЕО)

0
Пентагон има тајна единица за истражување на НЛО, а наскоро ќе мораат да го објават она што го откриле во своите истражувања. Иако тврдиле дека тајната програма...

Доволно е само една лажица од ова за бујно да расцветаат орхидеите како никогаш...

0
Орхидеите имаат прекрасен цвет и поради тоа се омилено цвеќе ширум светот. Меѓутоа, љубителите на цвеќе честопати имаат потешкотии кога станува збор за нивното одгледување, особено со...

Родители имале се*с пред детето во градскиот парк: За жал, тоа не е најлошото!...

0
За жал, навикнати сме на разни шокантни снимки. сепак, и од шокантното има пошокантно. Така и овој пат. Имено, во еден парк снимен е пар во љубовен занес,...

Според рецепт на нашите баби: Традиционална зимница -“Шарена салата” еликсир на здравјето во тегла...

0
Во средината на зимата, салата од зеленчук е најпријатна. Потребно: 1 кг свежа зелка 1 кг млади зелени краставици 1 кг зелени пиперки 2 кисели јаболка 1/2 кг, зелени домати 1/2 кг моркови 100 гр...

Откриени детали од најмоќната машина на Путин: Никој досега немал ваква технологија

0
Воздухопловот на Путин кој е опремен со најновите системи и технологии. Новиот претседателски авион за рускиот претседател Владимир Путин значајно ќе се разликува од претходните модели на летало,...

Тито ја забранил една од најтажните песни во Југослвија: Поради оваа песна, луѓето си...

0
Забраната е подоцна укината. Јосип Броз Тито своевремено, како што се зборува, забранил една песна поради големиот број само.уби.ства. Во прашање е една од најтажните песни кои се...

Must Read

- Advertisement -
Google search engine