На враќање од одмор во Грција ни пишаа казна 700 евра и ни ги...

0
Грција секогашп во летниот период е интересна дестинација за нашите граѓани. Со отварањето на границите сигурно е дека многумина ќе се решат да минат некој викенд или...

Пензионерите во 2022 ќе земат плус 10 илјадарки – најголемо зголемување на пензиите

0
Душко Арсовски и Муамет Хоџа, портпаролите на Владата, на денешната прес-конференција, информираа за донесените одлуки и заклучоци од 32-та редовна седница на Владата и одговараа на прашања...

Теоретичарот на завери Дејвид Ајк: Сето ова е планирано, Ковид-19 не е случајност, еве...

0
Британскиот писател и истражувач Дејвид Ајк, се прослави со наизглед чудни теории, кои многумина никогаш не можеле да ги прифатат, но факт е дека има огромен број...

Се заканува катастрофа како онаа во 1986 година со негативни последици за цела Европа,...

0
Државниот нуклеарен регулаторен инспекторат на Украина соопшти дека снабдувањето со електрична енергија на централата во Чернобил сè уште не е обновено. Оваа изјава доаѓа по соопштението на...

Путин приведе РУСКИ шефови на разузнавачки служби затоа што погрешно го информирале за Украина?

0
Петтата служба требаше да му обезбеди на Владимир Путин информации за политичките настани во Украина пред инвазијата, а по две недели војна, која очигледно не оди според...

Путин силно и во иста мера го возвраќа ударот: Почнува да замрзнува имот и...

0
Русија ги претстави плановите за преземање на имотот на западните компании што ја напуштаат земјата, како реакција на Кремљ на санкциите и егзодусот на меѓународниот бизнис по...

ДРАМА: Авион кој полета од Белград за Москва, итно вратен НА3АД – Еве зошто

0
Авионот „Ербас“ кој денеска полета од белградскиот аеродром за Москва итно е вратен во главниот град на Србија поради дојавата за бомба, дознава Телеграф.рс. Според информацијата, по електронска...

ЕВЕ како дронот завршил во Загреб – интересна теорија

0
Можеби се почесто се споменува најлудата теорија за падот на дронот: Дали некој го погрешил Јарун? Во регионот Житомир во Украина, некаде на половина пат помеѓу Киев и...

ОВА Е ПРECВРТ? ЗЕЛЕНСКИ го загубил интересот за прашањето за пристапување на земјата во...

0
Зеленски рече дека не е подготвен да капитулира бидејќи е претседател избран од народот. Украинскиот претседател за американскиот телевизиски канал Еј-би-си рече и дека го загубил интересот за...

Шолц: Европа во моментот НЕ МОЖЕ без рускиот гас и нафта

0
Европа е зависна од рускиот гас, признаваат високи европски функционери. Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изјави дека увозот на енергенси од Русија е клучен за секојдневниот живот на...

Must Read

- Advertisement -
Google search engine