За жал, навикнати сме на разни шокантни снимки. сепак, и од шокантното има пошокантно. Така и овој пат.

Имено, во еден парк снимен е пар во љубовен занес, но бизарното е што покрај овие егзибиционисти седи девојче, кое веројатно им е ќерка.

Снимката набрзо стана вирална низ целиот свет и ги згрози луѓето.

Меѓутоа, не се завршило се на тоа. Оваа глетка била снимена во парк покрај реката Табуау во Порто, а португалската полиција покрена истрага против овој, засега непознат пар.

Иначе, оригиналната снимка трае 11 минути, а како што пренесуваат медиумите, се гледа како жената е свесна дека некој ги сним, а дури и се смешка во правец на камерата.

Во случајот е вмешал и јавен обвинител, и наголемо се трага за идентитетот на парот од снимката.